CY ESS 30-240
CYTECH
| Kullanılabilirlik: | |
|---|---|
Ürün Açıklaması
Endüstriyel ve ticari enerji depolama sistemi, düzgün geçiş, tepe tıraşlama ve vadi doldurma, frekans ve voltaj regülasyonu ve diğer işlevlerle elektrik enerjisini depolayabilen ve güç sağlayabilen bir sistemdir. Güneş ve rüzgar enerjisi üretiminin çıktısını yumuşatabilir ve rastgeleliğin, boşluğun ve dalgalanmanın elektrik şebekesi ve kullanıcılar üzerindeki etkisini azaltabilir; Vadi fiyat döneminde şarj etmek ve zirve fiyat döneminde deşarj yapmak kullanıcının elektrik masrafını azaltabilir; Büyük elektrik şebekesinde elektrik kesintisi olması durumunda bağımsız olarak çalışarak kullanıcılara kesintisiz güç kaynağı sağlayabilmektedir.
ESS |
30KW |
60KW |
Ölçeklenebilir maksimum güç |
90KW |
180KW |
Batarya kapasite |
87,92 KWh |
163,84 KWh |
Nominal şebeke gerilimi |
230/400V 3F+N+PE |
|
Nominal şebeke frekansı |
50HZ |
|
Boyut ( G*D*Y ) |
789*1180*2450mm |
1577*1180*2450mm |
Kurulum koşulları |
Dış mekan |
Dış mekan |
Koruma seviyesi |
IP55 |
IP55 |
Çalışma nem aralığı |
%0~%95(yoğuşmasız) |
|
Çalışma sıcaklığı aralığı |
-30℃ ~+50 ℃ ( >45 ℃ , Azalacak) |
|
İletişim arayüzü |
CAN, RS485 |
|
Batarya hücre markası |
LFP (EVE) |
|
Deşarj oranı |
1C |
|
Tek pil kapasitesi |
5.12KWh |
|
Batarya miktar |
16 |
32 |



Sistem iletişim yeteneği ve sistem güvenliğine göre pil yönetim sistemi üç katmanlı bir mimariyi benimser. Slave kontrolü her ünitenin voltajını ve sıcaklığını toplar. Ana kontrolör, iletişim yoluyla ikincil kontrol verilerini, voltajı ve akımı elde eder.
İsim |
Parametre |
Sistem gücü |
DC24V |
Tek hücreli voltaj algılama aralığı |
0V~5V |
Tek hücreli voltaj algılama doğruluğu |
±5mV |
Sıcaklık algılama aralığı |
40 ℃ ~85 ℃ |
Sıcaklık algılama doğruluğu |
±1 ℃ |
Toplam voltaj algılama aralığı |
0V~1000V |
Toplam voltaj algılama doğruluğu |
%1FSR |
Yalıtım tespiti |
Maksimum 1200V voltajı destekleyin ve algılama hatası% 10'dan azdır |
Akım algılama aralığı |
-300A-300A |
Akım algılama doğruluğu |
%1FSR |
SOC doğruluğu |
%6 |
Eşitleme akımı |
100mA |
İletişim arayüzü |
CAN, RS485 |
Aşırı yük koruması |
Aşırı şarj, aşırı deşarj, aşırı sıcaklık, kısa devre ve diğer korumalar ve koruma ayarları ayarlanabilir |

Enerji depolama sisteminde, çift yönlü invertör işlevine ek olarak, enerji depolama dönüştürücüsü aynı zamanda güç şebekesini destekleyebilir, güç şebekesi sisteminin istikrarlı çalışmasını sağlayabilir, kısa süreli darbelere dayanma yeteneği, sorunsuz güç kaynağı, enerji depolama, tepe tıraşlama ve vadi doldurma yeteneği sağlayabilir.
Modeli |
30KW |
60KW |
|
DC tarafı parametreleri |
Maksimum voltaj |
1000V |
1000V |
Nominal gerilim |
800V |
800V |
|
Çalışma voltajı aralığı |
680~1000V |
680~1000V |
|
Maksimum şarj/deşarj akımı |
44A |
88A |
|
AC şebeke bağlantı parametreleri |
Maksimum giriş görünen gücü |
30KVA |
60KVA |
Maksimum giriş aktif gücü |
30KW |
60KW |
|
Nominal giriş voltajı |
230/400 VAC ,3P+N+PE |
230/400 VAC ,3P+N+PE |
|
Maksimum sürekli giriş akımı |
43A |
86A |
|
Nominal giriş frekansı |
50 Hz |
50 Hz |
|
AC şebekeden bağımsız parametreler |
Nominal çıkış voltajı |
230/400 VAC ,3P+N+PE |
230/400 VAC ,3P+N+PE |
Nominal çıkış frekansı |
50 Hz |
50 Hz |
|
Maksimum sürekli çıkış akımı |
43A |
86A |
|
Maksimum çıkış aktif gücü |
30KW |
60KW |
|
Maksimum çıkış görünür gücü |
30KVA |
60KVA |
|
Genel parametreler |
Dengesiz yük kapasitesi |
%100 |
%100 |
güç faktörü |
>0,98 |
>0,98 |
|
Çalışma sıcaklığı aralığı |
-30~+60 ℃ (>45 ℃ ,Azalma ile) |
-30~+60 ℃ (>45 ℃ ,Azalma ile) |
|
Maksimum verimlilik |
%98,5 |
%98,5 |
|
AC/DC başlatma fonksiyonu |
EVET |
EVET |
|
Boyutlar (G* D* Y) |
436*550*130mm |
436*550*130mm |
|
Ağırlık |
25kg |
28 kg |
|

MPPT denetleyicinin güç modülü, akıllı kontrol ve yüksek güvenilirliğe sahip en son optimize edilmiş donanım tasarımını ve gelişmiş kontrol algoritmasını benimser.
Modeli |
30A |
60A |
PV yan parametre |
||
Maksimum giriş bileşeni gücü |
42KW |
84KW |
Maksimum giriş voltajı |
1000 VDC |
1000 VDC |
MPPT voltaj aralığı |
200~850 VDC |
200~850 VDC |
Başlangıç voltajı |
200 VDC |
200 VDC |
MPPT |
1 |
1 |
PV yol |
1 |
1 |
Maksimum giriş akımı |
100ADC |
200ADC |
DC tarafı parametresi |
||
Maksimum DC gerilimi |
1000 VDC |
1000 VDC |
Nominal gerilim |
800 VDC |
800 VDC |
Gerilim aralığı |
350~1000 VDC |
350~1000 VDC |
Maksimum sürekli akım |
50ADC |
100 VDC |
Maksimum sürekli güç |
30KW |
60KW |
Boyutlar (G* D* Y) |
436*550*130mm |
436*550*130mm |
Ağırlık |
25kg |
30kg |

Endüstriyel ve Ticari Enerji Depolama Sistemi 'da, EMS iletişim topolojisi iki katmana bölünmüştür. En üst katman genel merkezi izleme sistemidir.
Alt ekipman: enerji depolama dönüştürücüsü, pil yönetim sistemi ( BMS ), çevresel izleme ekipmanı, yangın koruma sistemi, iklimlendirme veya erişim kontrol sistemi vb. hepsi izleme sistemine bağlıdır (şu anda yönetici yetki yönetimi, yumuşak erişim kontrolü ile).
İzleme ana bilgisayarı, yerinde izleme ve kontrol sistemleri, yerel kullanıcı ekranı izleme işlemi, kontrol stratejisi ve WEB sunucusu işlevleri arasındaki ağ bağlantısını, dönüştürmeyi, veri toplamayı, veri yerel işlemeyi, protokol dönüştürmeyi ve komut alışverişini tamamlar ve ana istasyon sisteminin tüm izleme ve izleme bilgilerini hızlı ve doğru bir şekilde alabilmesini ve ağ tarafından tespit edilen sistem anormalliklerini ve arızalarını zamanında geri besleyebilmesini sağlamak için büyük kapasiteli gerçek zamanlı verilerin yüksek hızlı toplanmasını ve iletilmesini gerçekleştirir, Hızlı konumlandırma ve kurtarma sağlar. (İstasyon seviyesi BMS aracılığıyla gerçekleştirilmesi gerekiyor)
PCS gücü |
MPPT gücü |
Batarya kapasite |
BMS |
EMS |
Klima |
Yangın söndürme sistemi |
Kabin Adet |
30KW |
30KW |
81,92 kWh |
1 |
1 |
1 |
1 |
1 |
60KW |
60KW |
163.84KWH |
1 |
1 |
2 |
1 |
1 |
120KW |
60/120KW |
163.84KWH |
1 |
1 |
2 |
1 |
1 |
180KW |
120/180KW |
409,6 kWh |
1 |
1 |
4 |
2 |
2 |
240KW |
180/240KW |
635.36KWH |
1 |
1 |
6 |
3 |
3 |
Ekipman Adı |
Şartname parametresi |
Birim |
Adet |
Açıklama |
PCS |
30kw |
adet |
1 |
|
MPPT |
30kw |
adet |
1 |
|
Lityum pil |
81,92kwh(5,12kwh/adet) |
adet |
16 |
seçenek |
adet |
1 |
|||
Yangın Söndürücü |
adet |
1 |
||
EMS |
adet |
1 |
||
Güneş paneli |
440W/adet |
adet |
64 |
seçenek |
Adet |
1 |
|||
Güç dağıtımı ve yardımcı malzemeler |
ayarlamak |
1 |
Ekipman Adı |
Şartname parametresi |
Birim |
Adet |
Açıklama |
PCS |
60kw |
adet |
1 |
|
MPPT |
60kw |
adet |
1 |
|
Lityum pil |
163,84kwh(5,12kwh/adet) |
adet |
16 |
seçenek |
adet |
2 |
|||
Yangın Söndürücü |
adet |
1 |
||
EMS |
adet |
1 |
||
Güneş paneli |
440W/adet |
adet |
128 |
seçenek |
Adet |
1 |
|||
Güç dağıtımı ve yardımcı malzemeler |
ayarlamak |
1 |
Başvuru
Hızlı yanıt: Şebeke ölçeğinde lityum iyon pil enerji depolama sistemi, saniyenin altında artış hızları (< 200 ms) sunarak frekans sapmalarını anında düzeltir ve geleneksel eğirme rezervlerinden daha iyi performans gösterir.
Yan gelir: Operatörler, ISO/RTO pazarlarına (örneğin, PJM, CAISO) katılarak hızlı frekans düzenlemesinden ve beklenmedik durum rezervlerinden para kazanabilir ve genellikle > %10 IRR elde edebilir.
Mevzuata uygunluk: İnverterler , FERC Sipariş 841 ile uyumludur ve sorunsuz şebeke entegrasyonu için arıza giderme ve LVRT yetenekleri sunar.
Dinamik VAR desteği: Modüler bir enerji depolama sistemi reaktif gücü enjekte eder veya emer (modül başına ± 100 MVAr), voltaj profillerini stabilize eder ve dağıtım besleyicilerindeki titreşimi azaltır.
Altyapı ertelemesi: Besleyici voltajını tolerans dahilinde tutarak, kamu hizmetleri trafo merkezi yükseltmelerini erteleyebilir veya küçültebilir; bu da genellikle besleyici başına 500 bin ila 2 milyon dolar tasarruf sağlar.
Yapay zeka destekli EMS : Gelişmiş şarj durumu tahmini, şarj/deşarjı güneş ışınımı ve rüzgar tahminleriyle uyumlu hale getirerek PV kesintisini %30'a kadar azaltır.
Yaşam döngüsü optimizasyonu: bir lityum iyon pil enerji depolama sistemi, 15 yıldan fazla takvim ömrüne ulaşarak Seviyelendirilmiş Depolama Maliyetini (LCOS) azaltır. %80 DoD'da 6.000'den fazla döngü derecesine sahip
Pil enerji depolama sistemiyle zirve tıraşı: En yoğun tarife pencereleri sırasında deşarj, talep ücretlerinde %20-40 oranında tasarruf sağlar.
Tarife arbitrajı: Tepe noktasının 0,05 ABD doları/ kWh ABD doları üzerinden ücretlendirme ve zirve noktasının 0,25 ABD doları/ kWh ABD doları üzerinden boşaltma, ekonomik getiriyi en üst düzeye çıkarır.
Ölçeklenebilir dağıtım: Modüler bir enerji depolama sistemi, kapasiteyi gelişen yük profilleriyle uyumlu hale getirerek 'büyüdükçe öde' artışlarını (örneğin, raf başına 250 kW /500 kWh ) destekler.
Kusursuz aktarım: N+1 invertör yedekli katı hal statik aktarım anahtarları, < 4 ms geçiş sağlayarak veri merkezlerinde, hastanelerde ve telekom merkezlerinde kritik yükleri korur.
Yük önceliklendirme: EMS kritik olmayan devreleri sıralar, çalışma süresini %15–20 oranında uzatır ve yaşam güvenliği ve iletişim sistemleri için enerji ayırır.
Motor başlatma desteği: Ağır çekim ekipmanı (6–8x ani akım) tarafından tamponlanarak modüler bir enerji depolama sistemi şebeke kesintilerini önler ve yük profillerini yumuşatır.
Güç faktörü düzeltmesi: Entegre kapasitör kümeleri ve invertör VAR desteği, güç faktörünü > 0,98'e yükselterek reaktif güç ek ücretlerini en aza indirir.
Mikro Şebekeler ve Kampüs Gücü: Hibrit jeneratör seti + lityum iyon batarya enerji depolama sistemleri, otomatik başlatma özelliğiyle > %90 yenilenebilir enerji penetrasyonuna ulaşır.
Sanal Enerji Santralleri (VPP'ler): Toplu modüler varlıklar toptan satış pazarlarına teklif vererek şebeke ölçeğinde esneklik sağlarken sayaç arkası esnekliğini de korur.
EV Hızlı Şarj Merkezleri: Tesis içi BESS , şebeke etkisini tamponlayarak, maliyetli dağıtım yükseltmeleri olmadan eşzamanlı DC hızlı şarjı mümkün kılar.
Optimize edilmiş bir Endüstriyel ve Ticari Enerji Depolama Sistemi (ister lityum iyon pil enerji depolama sistemi ister modüler enerji depolama sistemi olsun) kritik şebeke hizmetlerinin kilidini açar, yenilenebilir entegrasyonu geliştirir ve güçlü finansal getiriler sağlar. uygulanması, Pil enerjisi depolama sistemi stratejileriyle zirve tıraşlamanın yatırım getirisini ve operasyonel esnekliği daha da en üst düzeye çıkarır.
Ürün Kategorisi